HİZMETLERİMİZ

HİZMETLERİMİZ

Tecrübeli kadrosuyla Karadeniz bölgesinde güçlü ve güvenli asansör firmaları arasında en önlerde yerini almış, çalışmalarını ülke çapına ve yurtdışına taşıyarak asansör montaj, bakım ve onarım ve servis hizmetlerinde aranan bir marka olmuştur.

Asansörler yüzyıllar öncesinde bulunmuştur ve o zamanlardan bu zamana değin sürekli olarak gelişme göstermiştir.
Ancak elbette ki asansörler üzerindeki en büyük değişimi şüphesiz ki en büyük değişimi 19. Yüzyılda Fransız bir mühendis olan Edoux yapmıştır. Yıllarca asansör ya da asansör bezeri mekanizmalar üzerinde çalışmalar yapılmıştır. Fakat Edoux ona asansör adını veren ilk kişidir. Onun yaptığı ya da tasarladığı asansör ilk olarak buhar makinesi ile çalıştırılmıştır. Ancak buhar makinesi ile çalıştırılan bu asansörün çok fazla tehlikeli yönü vardı ve ihtiyaçları tam anlamı ile karşılamıyordu. Bu sebeple de asansörü geliştirme ihtiyacı hissettiler. Bu sefer de hidrolik asansör adı verilen asansörü tasarladılar. Hidrolik olan asansörler adından da anlaşılacağı gibi bir adet sıvı yardımı ile çalışmaktadır. Bu sıvı genellikle hatta her zaman su olurdu ve bu suyun basıncı sayesinde asansör çalıştırılırdı. Ancak bu asansörler de yeterince yükseğe çıkamıyordu ve paslanma ile kış aylarında suyun donması gibi sorunlara sahipti. Donma ve paslanma için su yerine yağ kullanmaya karar verdiler. Ancak yeteri kadar yüksekliğe çıkamamasına bir çözüm bulamadılar. Bu nedenle hidrolik olan asansörlerden elektrik ile çalışan asansörlere geçiş yapıldı. Bu geçiş sırasında ise asansör revizyonu yapılmasının payı büyüktür.

Tüm bunlar ilk bulunuşundan bu zamana kadar yıllar içinde bulunan kabataslak asansör modernize çalışmalarıdır. Asansörler üzerinde modernize çalışmaları hala daha devam etmektedir. Ancak bu kadar genel değildir. Şu sıralarda yapılan asansör modernize çalışmaları biraz daha özeldir. Bu ne demek? Yani şuanda asansörler üzerinde çok büyük değişiklikler yapılmak yerine var olan teknolojinin iyileştirilmesi tercih ediliyor. Asansörlerin sistemleri yenileniyor, kullanılandan çok daha konforlu ve rahat olan, belki çok daha sessiz olan asansörler tasarlanıyor. İşte günümüzde bulunan asansör revizyon çalışmaları bu şekildedir. Asansörün ana hatları pek fazla bozulmadan onun şeklini ve koşullarını değiştirecek şekilde çalışmalar yapılmaktadır ve bu şekilde değişen ve gelişen dünyanın insanlarına yani bizlere çok daha iyi hizmetler verilmekte ve bizlerin konforu ve rahatlığı için çalışmalar yapılmaktadır.